Общ преглед на GAA: Дъблин победи в началния мач срещу Роскомън, докато Донегал победи Тайрън
Breaking News | 2024-05-25 | 22:16:33

Дъблин започна защитата на своето футболно първенство на Ирландия с победа с 2-19 до 0-13 над Роскомън в Кроук Парк във втора група на Всеирландско футболно първенство.

В първото полувреме, в което Роскомън разочарова Дъблин, шампионите на Ирландия водеха с 0-10 до 0-9 в интервала.

Въпреки това, головете на Con O'Callaghan и Colm Basquel помогнаха на Дъблин за по-удобно второ полувреме, като Roscommon отбеляза само четири точки.

Дъблин ще гостува на Cavan следващия път, докато Roscommon ще приеме съперника Mayo.

>

Лаут надделя над Мийт с 3-10 на 9 точки в Inniskeen.

Сам Мълрой вкара 1-4, докато Крейг Ленън вкара 2-1 в клинична демонстрация на Leinster runners- нагоре.

Армаг отговори на финалната си загуба в Ълстър с победа с 0-16 до 0-11 над Уестмит.

Рори Груган вкара пет точки за Арма, тъй като те са наравно по точки и разлика в точките с Голуей. Те ще пътуват до Дери следващия уикенд, в задължителен мач за отбора на Мики Харт.

Във вечерния мач Донегал отново надделя над Тайрън, като спечелиха с 0-21 до 0-14 в Група три.

Ойсин Гален отбеляза седем точки за шампионите от Ълстър, като те оглавяват групата пред Корк.